Sobota, 3 grudnia 2022

Jak stworzyć szafę kapsułową

7 października 2021

Kapsułowa szafa to w zasadzie miniaturowa garderoba, która zawiera tylko około trzydziestu pięciu sztuk ubrań, które zmieniają się co trzy miesiące na każdy nowy sezon. Celem szafy kapsułowej jest zaoszczędzenie pieniędzy na niepotrzebnych zakupach, zminimalizowanie stresu związanego z podejmowaniem decyzji dotyczących stroju i upewnienie się, że zawsze masz na sobie coś, co kochasz!

Jak stworzyć szafę kapsułową / via

Jeśli masz już dość swojej nudnej, zajętej szafy, czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak w prosty sposób stworzyć garderobę kapsułową .

1. Pracuj z tym, co masz

via

Nie wychodź i nie kupuj 35 nowych ubrań do swojej kapsułowej garderoby. To pokonuje cały cel oszczędzania czasu i pieniędzy poprzez tworzenie garderoby kapsułowej. Zamiast tego pracuj z kawałkami, które już masz i pozwól sobie tylko na zakup niezbędnych rzeczy, bez których wiesz, że nie będziesz w stanie żyć.

2. Wybieraj rzeczy uniwersalne

via

Dobrze jest włączyć kilka jasnych i unikalnych elementów do swojej garderoby kapsułowej. Jednak, w przeważającej części, to najlepiej wybrać neutralne, uniwersalne kawałki, które można nosić w kółko przez trzy miesiące bez zwracania uwagi na fakt, że jesteś często waering to samo.

3. Weź pod uwagę pory roku

via

Kapsułowa szafa jest zaprojektowana w trzymiesięcznych odstępach, ponieważ co trzy miesiące zaczyna się nowy sezon. Pomysł polega na tym, że będziesz musiał wymienić elementy swojej garderoby kapsułowej wraz ze zmianą pory roku. Jednakże, nie wypełniaj swojej szafy kapsułowej trzydziestoma pięcioma swetrami tylko dlatego, że jest zima. Rozważ rzeczywistość sezonów w Twojej okolicy i wypełnić swoją garderobę odpowiednio.

4. Śledź wszystko po drodze

via

W miarę jak będziesz przechodzić przez kilka pierwszych rotacji swojej garderoby kapsułowej, śledź wyzwania i zalety po drodze. Zanotuj, które rzeczy naprawdę podobały Ci się w Twojej szafie kapsułowej, a których unikałaś. Monitorowanie garderoby kapsułowej może pomóc Ci określić, które kawałki musisz wykluczyć podczas następnych rotacji i czy musisz kupić kilka nowych niezbędnych kawałków.

5. Unikaj chęci robienia zakupów

via

Jedną z najtrudniejszych części o rozpoczęciu szafy kapsułowej jest to, że nie dostajesz się do sklepu. Jeśli jesteś wśród wielu, którzy rozwinęli obsesję na punkcie zakupów online lub klasyfikują wycieczkę do centrum handlowego jako ulgę w stresie, radzenie sobie bez opcji robienia zakupów może być niezwykle trudne.

Kiedy unikanie chęci robienia zakupów staje się wyzwaniem, przypomnij sobie, ile czasu i pieniędzy oszczędzasz, nie kupując nowych ubrań. Przypomnij sobie, że kiedy skończy się trzymiesięczna rotacja, możesz kupić kilka nowych elementów do swojej kapsułowej garderoby. Następnie wyjdź i zrób coś fajnego z pieniędzmi, które oszczędzasz.

6. Zatrzymaj swoje ubrania

via

Tylko dlatego, że zdecydowałeś się zbudować kapsułową garderobę nie oznacza, że powinieneś iść 0n szał czystki i wyrzucić wszystkie swoje stare ubrania, które nie planują na włączenie w ramach swoich trzydziestu pięciu sztuk dla tej rotacji.

Budowanie szafy kapsułowej może być świetną okazją do pozbycia się elementów odzieży, których naprawdę nienawidzisz i wiesz, że nigdy nie będziesz nosić ponownie, ale to dobry pomysł, aby trzymać się niektórych elementów, które nadal lubisz. Mogą one nie pasować do tej rotacji, ale są szanse, że będziesz chciał użyć ich ponownie pewnego dnia.

7. Bądź pewna siebie

via

Pamiętaj, że próbujesz garderoby kapsułowej, aby mieć więcej czasu i mniej stresu w swoim życiu. Możesz się trochę pogniewać lub czuć się niepewnie z powodu "powtarzania stroju". Możesz też poczuć się pominięta, gdy wszystkie Twoje przyjaciółki wyruszą na zakupy, a Ty będziesz musiała zostać w tyle. Kiedy pojawią się te wyzwania, postaraj się pozostać silna i pamiętaj, dlaczego w ogóle zaczęłaś kompletować swoją garderobę kapsułową: aby stworzyć dla siebie szczęśliwsze i prostsze życie!

Budowanie kapsułowej garderoby dla siebie może być niesamowicie transformujące dla całego Twojego życia. Skorzystaj z porad zawartych w tym poście, aby dowiedzieć się, jak stworzyć kapsu łową garderobę i spróbuj trzymać się jej przez co najmniej pełną rotację trzech miesięcy. Będziesz zaskoczona tym, jak może zmienić się Twoje życie!