Sobota, 3 grudnia 2022

7 rzeczy do rozważenia przed zrobieniem sobie piercingu

25 września 2021

Piercing są coraz bardziej popularnym sposobem na wyrażenie siebie i dodać trochę natychmiast glam do swojego wyglądu w każdym czasie. Jednakże, piercing wszelkiego rodzaju są poważne zobowiązanie. Uzyskanie piercing jest praktycznie stałe decyzja, że nie należy brać lekko. Istnieje wiele różnych rzeczy, które należy rozważyć przed uzyskaniem piercing w celu zapewnienia, że kończy się z piercing, który jest odpowiedni dla Ciebie.

1. Leczenie

via

Leczenie jest nieunikniony proces, który trzeba będzie znosić po uzyskaniu każdej piercing. Podczas procesu gojenia piercing, musisz być przygotowany do doświadczenia dyskomfortu, ból i krwawienie. Musisz również być gotowy i chętny do trzymania się ścisłej rutyny po pielęgnacji, aby zapobiec infekcji.

Jeśli nie jesteś gotów znosić trochę bólu i umieścić w wysiłku potrzebnego do utrzymania piercing czyste i zdrowe, nie należy uzyskać piercing w pierwszej kolejności.

2. Permanence

via

Powinieneś rozważyć każdy piercing, który dostaniesz, aby być trwałe. To nie jest dobra opcja, aby przebić kilka dziur w swoim ciele z założeniem, że będziesz w stanie usunąć je bez problemu w późniejszym terminie. Nigdy nie można oczekiwać z pewnością, że piercing zamknie się i nie pozostawia widocznych śladów bez względu na to, co piercing masz.

Jednak niektóre kolczyki są bardziej trwałe niż inne. Każdy piercing twarzy jest prawdopodobne, aby zostawić jakiś rodzaj widocznego znaku, otwór, lub blizny, nawet jeśli go wyjąć i spróbować niech to zamknąć całkowicie. To dlatego, że każdy lekki ślad pozostawiony przez piercing jest zazwyczaj bardzo oczywiste, gdy jest na twarzy. Piercingi

3. Ukrywanie

via

Istnieje prawdopodobieństwo, że będą czasy w swoim życiu, kiedy chcesz być w stanie ukryć piercing, czy to na rozmowę o pracę, formalne wydarzenie, lub coś innego całkowicie. Masz wiele opcji, jeśli chodzi o ukrywanie piercing.

Piercing na ciele, jak piercing pępek lub dermal piercing można łatwo ukryć przez standardowe ubrania. Kolczyki do uszu, nosa i ust są trudniejsze do ukrycia. Jednak istnieją jasne retainery dostępne dla większości piercing, które zastępują standardową biżuterię i sprawiają, że piercing znacznie mniej widoczne.

4. Biżuteria

via

Zanim dostaniesz jakąkolwiek biżuterię przekłutą w skórę, upewnij się, że biżuteria jest hipoalergiczna i albo chirurgicznej jakości stali nierdzewnej, srebra próby 925, lub co najmniej 14-karatowego złota. Każdy doświadczony piercer powinien wiedzieć, aby używać tylko biżuterii tej klasy na wszystkich klientów.

5. Aftercare

via

Jak dużo czasu i wysiłku jesteś gotów włożyć w opiekę po kolczykowaniu? Każdy piercing wymaga rutyny, aby zapobiec infekcji i promować szybkie i łatwe gojenie. Jednak różne rodzaje kolczyków mają różne zalecane metody pielęgnacji, które znacznie się różnią.

Pielęgnacja standardowego kolczyka w uchu zazwyczaj obejmuje tylko codzienną rotację i przepłukiwanie go roztworem czyszczącym. Kolczyki do brzucha często wymagają bardziej skomplikowanej pielęgnacji, która obejmuje dodatkowe czynności, takie jak moczenie kolczyka w roztworze słonej wody. Niektóre z najbardziej inwazyjnych kolczyków, takich jak kolczyki wargi, wymagają podjęcia środków ostrożności, takich jak przynoszenie płynu do płukania ust z tobą, gdziekolwiek pójdziesz, aby oczyścić piercing po jedzeniu lub piciu.

6. Lokalizacja

via

Istnieją niezliczone różne miejsca na ciele, aby uzyskać piercing. Zanim zdecydujesz, gdzie chcesz dostać swój najnowszy piercing, rozważ następujące pytania. Czy chcesz stale pokazywać swoje piercing off lub wolisz zachować go ukryte niektóre z czasu? Czy śpisz w pozycji, w której piercing w niektórych miejscach będzie przeszkadzać i powodować dyskomfort? Jak długo chcesz czekać na całkowite wygojenie się kolczyka?

7. Tło osobiste

via

Każdy człowiek jest inny. Ważne jest, aby być uczciwym wobec siebie i rozważyć swoje osobiste tło i jak to może wpłynąć na Twoje doświadczenie z piercingiem. Na przykład, niektórzy ludzie są bardziej podatne na infekcje lub blizny niż inni. Zastanów się nad swoją historią medyczną przed wykonaniem kolczyka. Czy kiedykolwiek miałeś problemy z nawracającymi infekcjami, podrażnieniami skóry lub widocznymi bliznami? Czy masz problemy z przyjmowaniem antybiotyków, które mogą być konieczne, jeśli Twój piercing ulegnie zakażeniu? Zdecydowanie chcesz wziąć te pytania pod uwagę przy podejmowaniu decyzji, czy i gdzie uzyskać piercing. Ponadto, jeśli doświadczasz żadnych bieżących problemów zdrowotnych, należy poczekać przed uzyskaniem piercing.

via

Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę swój aktualny stan psychiczny. Upewnij się, że jesteś w zdrowym miejscu psychicznie i emocjonalnie, aby dokonać trwałych zmian w swoim ciele, zanim udasz się do piercera. Bycie uczciwym wobec siebie o swoim zdrowiu fizycznym i psychicznym przed uzyskaniem piercing pomoże Ci uniknąć podejmowania decyzji, które mogą ostatecznie żałować.

Ten post nie ma na celu przestraszyć Cię z coraz piercing zawsze chciał. Jednak ważne jest, dla własnego zdrowia, bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia, aby być dobrze poinformowani, zanim się piercing. Zachowaj informacje w tym poście w umyśle podczas podejmowania decyzji, które piercing się tak, że można upewnić się, że masz piercing będziesz zadowolony z forevermore.