Sobota, 3 grudnia 2022

Jak sprawdzić model mojego telewizora?

9 grudnia 2021

Aby uzyskać dostęp do strony pomocy technicznej, potrzebny będzie numer modelu urządzenia. Jak można ustalić, jaki model telewizora posiadasz Te informacje są dostępne w następujących miejscach: Poniżej przedstawiamy krótki przewodnik po temacie. Sprawdź: https://spokeo.pl/

Być może zastanawiasz się, dlaczego musisz znać numer modelu swojego telewizora. Informacje o modelu telewizora należy wprowadzić podczas wizyty w witrynie pomocy technicznej. Wszystkie informacje na temat urządzenia można znaleźć w instrukcji obsługi. Czasami jednak znalezienie ich nie jest możliwe, dlatego warto odwiedzić stronę z opisem produktu.

Jakie informacje zawarte są w nazwie modelu telewizora?

Okazuje się, że nazwa modelu telewizora nie jest przypadkowa. Zawiera ona pewną informację. Co to jest? Pierwsza część nazwy (czyli Pierwsza część nazwy, czyli Druga część, czyli liczba po myślniku oznacza wielkość ekranu Twojego telewizora w calach. Trzecia część, tj. Trzecia część, tj. Ostatnia litera nazwy modelu może oznaczać kolor podstawy lub ramy. Jeśli pierwszą literą jest A, oznacza to, że telewizor jest modelem OLED.

KD55XH9505, A89 KD55A89, KD75XH9505, to przykłady poprawnych nazw modeli.

Cztery opcje sprawdzania modelu telewizora

Nazwa modelu telewizora jest tym, czego powinieneś szukać. W pierwszej kolejności przychodzi na myśl opakowanie lub faktura, ale model można znaleźć również na tzw. tabliczce znamionowej. Można ją również znaleźć w ustawieniach telewizora.

Zobacz także: Seriale

Jeśli oryginalne opakowanie jest nadal w użyciu, możesz sprawdzić numer modelu urządzenia. Istnieją inne możliwości, jeśli pudełko nie było używane. Można go również znaleźć na fakturze. Zazwyczaj nie wyrzuca się go, jeśli jest reklamacja. Istnieją dwie inne opcje, aby to zweryfikować.

Tabliczka znamionowa jest naklejką, która znajduje się z tyłu urządzenia. Zazwyczaj jest czarno-biała i można ją znaleźć w lewym rogu telewizora lub po lewej stronie.

Nazwa modelu nie jest jedyną rzeczą, która znajduje się na opakowaniu. Na opakowaniu znajduje się również 7-cyfrowy numer seryjny.

Numer modelu telewizora można sprawdzić jedynie otwierając pudełko z urządzeniem i wchodząc w jego ustawienia. Jak to zrobić? Wszystko zależy od tego, czy Twój telewizor ma platformę Android TV. Jeśli telewizor pracuje pod kontrolą systemu Nougat lub nowszej wersji Android TV (wersja oprogramowania 3.843 i wyższa), naciśnij przycisk POMOC na pilocie i wybierz SYSTEM INFO.

W przypadku systemu Marshamallow lub oprogramowania w wersji 3.533 i starszej naciśnij przycisk HOME i wybierz: USTAWIENIA - TV - INFORMACJE - NAZWY URZĄDZEŃ - INFORMACJE O SYSTEMIE.

Jeśli Twój telewizor ze smart tv nie posiada platformy Android, wciśnij przycisk HOME na pilocie i wybierz USTAWIENIA - Pomoc techniczna (nazwa modelu telewizora wyświetlana jest w prawym górnym rogu).

Więcej na: https://spokeo.pl/film