Sobota, 3 grudnia 2022

Jak zrobić naturalne paznokcie

29 września 2021

Śledź mój blog z Bloglovin

Świat mody na paznokcie znacznie się rozwinął w ciągu ostatniego stulecia lub coś koło tego. We wczesnych latach 1900 królowały krótkie, zaokrąglone paznokcie ze względu na ich wygodę i polerowane wykończenie, a także dlatego, że nie wynaleziono jeszcze lakieru do paznokci. Wkrótce na rynku pojawiły się lakiery w odcieniach różu i czerwieni, które stały się natychmiastowym hitem. W latach 70-tych i 80-tych paznokcie akrylowe zrewolucjonizowały nowoczesny manicure, a na początku lat 2010-tych to samo uczynił lakier żelowy.

20 Przyciągające wzrok trendy wiosennych lakierów do paznokci wiosenne paznokcie, wiosenny manicure

via

W dzisiejszych czasach możliwości stylizacji paznokci są praktycznie nieograniczone. Za każdym razem kiedy udajesz się do salonu kosmetycznego lub nawet do sklepu z artykułami do manicure masz do wyboru wiele różnych kształtów, kolorów, środków i wiele więcej. Ta nieskończoność opcji manicure daje Ci mnóstwo sposobów na wyrażenie Twojego osobistego stylu, ale może też powodować uczucie przytłoczenia. Jeśli nie jesteś fanką elektryzującego niebieskiego lakieru żelowego lub uważasz, że długie akryle w kształcie szpilek X są dla Ciebie trudne do zniesienia, nie ma nic złego w tym, że postawisz na bardziej naturalny styl. Naturalne paznokcie nie muszą być nudne. Jeśli odpowiednio je wystylizujesz, naturalne paznokcie stworzą polerowany, ponadczasowy wygląd, który nigdy nie wyjdzie z mody.

1. Odrzuć metal

Wyrafinowane i kobiece owalne paznokcie

via

Opiłowywanie paznokci w celu uzyskania schludnego, polerowanego wykończenia jest jednym z najważniejszych elementów uzyskania ładnego, naturalnego wyglądu paznokci. Kiedy opiłowujesz paznokcie, unikaj używania metalowego pilnika. Pilniki metalowe i o grubej ziarnistości są przeznaczone do kształtowania paznokci akrylowych i są zbyt ostre do stosowania na paznokciach naturalnych. Pilnikowanie przy użyciu tych narzędzi osłabia paznokcie i sprzyja ich łuszczeniu się i łamaniu. Zamiast tego zainwestuj w pilnik szklany lub drobnoziarnisty, który delikatnie nada kształt Twoim naturalnym paznokciom bez ich osłabiania.

Należy również unikać przeciągania pilnikiem w przód i w tył po czubkach paznokci. Ten piłujący ruch powoduje powstawanie drobnych pęknięć i rozdarć, które z czasem sprawiają, że paznokcie są bardziej podatne na złamania. Zamiast tego, używaj delikatnej ręki do pilnikowania od rogów paznokci w kierunku środka, tylko w jednym kierunku. Naciskaj lekko aby uniknąć niepotrzebnego osłabiającego nacisku na łożysko paznokcia.

2. Pozostaw paznokcie krótkie

Oczyść paznokcie w kształcie migdała/oliwki. OPI Mod About You Gel #opi #gelnails #modaboutyou

via

Jeśli masz naturalne paznokcie, najlepiej jest trzymać je krótko. Nawet jeśli ma się naturalnie mocne łoże paznokcia lub stosuje się ścisłe zasady wzmacniania paznokci, długie paznokcie naturalne są bardzo podatne na złamania. Ponadto bardzo trudno jest wyrównać długość naturalnych paznokci gdy są one długie. Dlatego właśnie wynaleziono paznokcie akrylowe.

Krótkie, wypolerowane paznokcie naturalne wyglądają o wiele lepiej niż łamliwe, nierówne paznokcie długie. Jeśli trudno jest ci się rozstać z długimi paznokciami, możesz manipulować kształtem swoich krótkich paznokci tak aby wydawały się dłuższe. Opiłuj paznokcie w kształt migdała aby stworzyć iluzję wydłużonych palców i łoża paznokcia. Możesz też zrównoważyć szersze płytki i nadać im kobiece wykończenie, opiłowując paznokcie w krótki owal.

3. Wypoleruj, aby się błyszczeć

Chick - Hola T shirts

via

Buffing jest bardzo niedocenianą techniką pielęgnacji naturalnych paznokci. Zacznij polerować swoje naturalne paznokcie zanim nałożysz na nie lakier bezbarwny aby zminimalizować grzbiety i uzyskać zauważalnie bardziej błyszczące wykończenie.

Regularne polerowanie paznokci może zdziałać cuda i sprawić, że będą one gładkie i błyszczące, ważne jest jednak aby nie przesadzić z polerowaniem aby nie osłabić łożyska paznokcia przez nadmierne tarcie. Buff każdy z paznokci w jednym kształcie X przed przejściem do następnego paznokcia i unikać buffing więcej niż raz dziennie.

4. Utrzymuj paznokcie pokryte powłoką

e392de230fa25895c4749beddd7249c6.jpg (736×736)

via

Nawet jeśli nie chcesz nosić kolorowego lakieru do paznokci, to i tak powinnaś dbać o to, aby paznokcie były pomalowane w celu ochrony. Warstwa lakieru do paznokci chroni paznokcie przed szkodliwymi chemikaliami w świecie zewnętrznym i dodaje im grubości, aby zapobiec ich łamaniu się.

Wieczne malowanie paznokci warstwą lub dwiema bezbarwnego lakieru sprawia, że paznokcie są błyszczące i mocne. Dodatkowo, bezbarwny lakier jest praktycznie niewidoczny kiedy odpryskuje, więc nie musisz się martwić o jego wymianę tak często jak w przypadku kolorowego lakieru. Jeśli Twoje paznokcie są słabe lub matowe, zainwestuj w bezbarwny lakier do paznokci o specjalnych właściwościach wzmacniających lub rozjaśniających, które pomogą Ci bez wysiłku naprawić łożysko paznokcia w miarę upływu czasu.

5. Wybiel swoje łożysko paznokcia

Ładne i naturalne... nawet lepiej, jeśli pierścień i samochód pochodzą z...

via

Wiele kobiet niechętnie eksponuje swoje naturalne paznokcie z powodu przebarwień. Niektóre substancje chemiczne powszechnie występujące w popularnych lakierach do paznokci oraz klej stosowany w akrylowych paznokciach są znane z tego, że powodują żółknięcie i inne nierówne zabarwienie. Nie pozwól aby przebarwienia paznokci zniechęciły Cię do pokazania swoich naturalnych paznokci.

Istnieje kilka łatwych sposobów na wybielenie przebarwionych paznokci tak aby wyglądały ładnie bez użycia lakieru. Namocz paznokcie w rozcieńczonym soku z cytryny lub posmaruj je pastą z sody oczyszczonej i wody, aby naturalnie rozjaśnić i wybielić swoje łożyska paznokci z trwałymi rezultatami.

6. Odwyk po akrylu

naturalnie wyglądające paznokcie

via

Jak każda kobieta, która kiedykolwiek miała akryl, doskonale zdaje sobie sprawę, że przejście z akrylu na naturalne paznokcie może być piekielnie trudne. Po zdjęciu akrylu paznokcie naturalne są bardzo cienkie, słabe i często wyglądają na porysowane lub przebarwione. Trudno jest sobie wyobrazić, że paznokcie po akrylu będą jeszcze kiedykolwiek wyglądały naturalnie ładnie.

Odbudowa paznokci po akrylu wymaga trochę czasu. Twoje naturalne paznokcie będą wyglądały zupełnie normalnie dopiero po całkowitym odrośnięciu. Jeśli jesteś zdecydowana na powrót do zdrowych naturalnych paznokci, oprzyj się pokusie ponownego nakładania akrylu lub lakieru żelowego. Zamiast tego utrzymuj paznokcie krótkie i zaokrąglone, aby zapobiec ich łamaniu się i przez cały czas pokrywaj je przezroczystym lakierem wzmacniającym, aby dodać im grubości do ich delikatnej podstawy.

7. Konserwuj swoje paznokcie

Jak sprawić, by twój manicure trwał dłużej

via

Pielęgnacja paznokci stanie się twoim nawykiem, dzięki któremu twoje naturalne paznokcie będą zawsze wyglądały lepiej.

Nawilżaj łożysko paznokcia i skórki olejkiem kokosowym lub migdałowym. Regularnie obcinaj i opiłowuj paznokcie, aby zapobiec ich nadmiernemu wydłużeniu i łamaniu się. Zawsze noś rękawiczki, gdy masz do czynienia z ostrymi chemikaliami, takimi jak środki do czyszczenia naczyń. Wprowadzenie tych prostych nawyków do codziennego życia pomoże Ci poczuć się pewniej i pokazać światu swoje naturalne paznokcie.

Nie musisz używać lakierów lub akryli w jaskrawych kolorach aby pokazać swoje paznokcie. Tworząc eleganckie, wypolerowane wykończenie swoich naturalnych paznokci należy zadbać o ich odpowiednią pielęgnację aby były czyste, zdrowe i lśniące.